Az Amnesty International friss kutatása Indonéziát az egyre elterjedtebb megfigyelési technológiák és beszállítók feltörekvő központjaként azonosította. Az Amnesty International bizonyítékokat talált arra, hogy olyan “nagyon invazív kémprogramokat és más megfigyelési technológiákat” értékesítenek és szállítanak Indonéziába olyan országokból, mint Izrael, Görögország, Szingapúr és Malajzia, 2017-től egészen a múlt évig.
Ezeket a megfigyelési eszközöket állítólag olyan vállalatok birtokolják, mint a “Q Cyber Technologies (kapcsolódóan az NSO Group-hoz), az Intellexa konzorcium, a Saito Tech (más néven Candiru), a FinFisher és teljesen tulajdonában lévő leányvállalata, a Raedarius M8 Sdn Bhd, és a Wintego Systems.”
Az Amnesty International továbbá részletezte különféle rosszindulatú domain neveket és hálózati infrastruktúrákat, amelyek kapcsolódnak a megfigyelő szoftverplatformokhoz, és amelyek egyéneket céloznak meg Indonéziában. Míg a domain nevek utánozzák a politikai pártokat és a média hírportáljait, nem világos, hogy valójában kiket céloznak meg, az Amnesty International szerint. A kémprogramokat történelmileg kormányzati szervezetek használták arra, hogy a civil társadalmat és újságírókat célozzák meg, így Indonéziában, ahol a civil jogok támadásnak vannak kitéve, ez “különösen aggasztó” – áll az Amnesty jelentésében.
“A jelenlegi kutatás anyagi bizonyítékot nyújt, hogy tájékoztasson további kutatási és felelősségre vonási erőfeszítéseket annak biztosítása érdekében, hogy az indonéz civil társadalom szabad környezetben működhessen, félelem nélkül az törvénytelen megfigyeléstől” – áll a jelentésben.
Forrás:
www.darkreading.com